Sázavafest 1.8.-5.8.2007 v Kácově

14. září 2007 v 8:04 | matýsek |  Navštivené koncerty
Vzhledem k údalostem co se na mě momentálně hrnou nemám náladu ani potřebu tenhle článek dopisovat a proto jsem se rozhodl ho zveřejnit nedopsaný....protože ani nevím jestli ho budu chtít někdy dopsat.

Další ročník našeho oblíbeného festivalu je za námi a já se pěkně podělím osvé zážitky (hudebních i nehudebních) kterých tam opravdu nebylo málo!
Seznam lidiček co jeli s námi vláčkem + ti co se nějak později nachométli:
1. Já - Petr Matuška (alias Mates, Rohlík, mimoň, Pečíííček…no a kdo ví co ještě) - mě většina z vás zná a proto vím že nějaký rozepisování o mé osobě by bylo zcela zbytečné.
2. Lucka Vévodová (alias Lesan, mazlík, číča…a kdo ví co všechno ještě nevymyslím) - to je prosím MOJE! Lucinka
3. Klárka Holíková (alias byzon, žena) - moje starší sestřenička konečně pořadnej pařmen v rodině!
4. Jan Tomášek (alias Tomcat, muž ženy, letadlo :o) ) - partner mojí sestřenky a taky můj bývalí kamarád a nynější dobrý kamarád
5. Veronika Patloková (alias Werůůn, žena, indián) - dobrá kamarádka, se kterou se většinou vyplatí jít na její oblíbenou kapelku
6. Šárka Mládková (alias vepř) - další dobrá kamarádka, která umí pařit i na Hammerfall (nevím jak se to píše) :D
7. Robert "Mládek" :D (alias robík, robertek, zborek) - partner Šárky, kterej hraje Rugby takže si dávejte bacha na koncertech typu Bethrayer byste mohli přijít k úrazu! :o)
8. Marek Žižlavský (alias žiži, žužu) - slovenský kamarád se kterým opravdu nikdy není nuda a je to "FITkař" a na vejšku na FITko jdu taky což je super!
9. Václav Pavlín (alias vaša, "ten co ho neznám") - kamoš z gymplu se kterým jsme se nějak znali ale jen tak na půl no ale teď když jsme se hlásili na stejnou školu tak jsme spolu začali komunikovat více a je to dobrej týpek pěkně jsme zapařili na mejch narozkách!
10. Marek Vrba (alias he nevím já mu říkám Mara!) - kamoš z Hoštic určitě by se vám povahově zamlouval :o)
11. Štěpán Nějakej :D (alias štěpa) - kamoš z ORIFLAME…no tak kterou mastičku mi nabídneš dneska?! :D
12. Eva Cesarová (alias ceci) - kamoška z Ivanovic v dětství jsem u nich byl co chvila..:o)
13. Áďa1 (alias andílek) - kamarádka Evče sympatická :o) nestačil jsem ji zase tak moc poznat
14. Áďa2 (alias tak ten jsem opravdu neslyšel) - občas trochu zamlklá kamarádka Evče
15. Tomáš Pěnčík (alias pěnča, krteček, apod.) - můj spolužák ze střední opravdu s ním sii užijete pořádné srandy!!!
16. Aneta
17. Jirka
18. Igor!!!! Viz níže!!!
19. Míša Štěrbová
20. Iva Škatulárová
21. DJ Jean
Začnu možná trošku negativami! Něco bylo opravdu na festu jiné než loni..a nejsem sám kdo to taky tak cítil na pokecu na oficiálních stránkách sázavafestu je takovýchto příspěvků mnoo a mnoho! Největší průser byl asi s pitnou vodou kterou jsme teda jako jedni z mála lidí vyřešili čerpáním u nedalekého občerstvení ale nebýt nalezení tohoto příjmu pitné vody nevím jak bysme tuto situaci řešili! Dalším průšvihem byli určitě sprchy...teda dá se říct na co si ztěžovat loni ani žadné nebyly a letos byly!! No to je pravda ale ono když ta voda byla studenější než samotná řeka Sázava pak to průser je!! Když jsem však byl ve sprše předposlední den kdy tam zrovna nebyla ani fronta pocítil jsem že voda začala být už i vlažná...takže důvod proč byla studená je nejspíš ten že boiler který tu byl prostě nestíhal!! Nevím jak to řešit...ale na Rock for people 2007 (dále už jen RFP) byla voda přímo horká a byla to paráda se v tom sprchovat! (ano já vím na fest se nejede koupat a kdo ví co ještě...ale tak chtěl jsem tyto rozdíly vypíchnout)

Dále si dost lidí stěžovalo na vzdálenost mezi STAGE a vzdálenost od stanového městečka ke STAGE k tomu bych chtěl jen dodat že mi tohle vůbec nevadilo rád chodím a rád běham a pokud se tyto dlouhé trasy daly využít na moje oblíbené kličkování proč ne..:o) myslím že taky velký prostor mezi STAGE byl kvůli vysoké návštěvnosti, která by asi starý areál scela zaplnila, scela na místě.
Ale teď už pryč od organizačních záležitostí!
NULTÝ DEN (1.8.2007) - středa
Cesta do Kácova:
No jakožto organizátor jsem udělal takovou anketku kterým pojedeme spojem nakonec to vyhrál můj doporučovaný a vše mohlo být tak jak jsem to už měl naplánované. V 6:15 jsem už stepoval na vyškovském vlakovm nádraží a čekal na další účastníky zájezdu! :o) Sraz jsem dal na 6:45 a dá se říct že většina lidí už tam opravdu byla! Spočítal jsem lidi a koupil lístek pro 13 lidí žižík se k nám přidal až z Brna no a tak nás na každýho lístek vyšel na 111Kč! Ale taky jsme nezapomněl koupit náš nejoblíbenější časopis BRAVO ve kterém byl super dárek přívěšek na krk! :o) Jestli bude jeho použitelnost stejn jako té baterk co byla přiložena když jsme jeli na RFP tak potěš pánbůh! :o)
V Brně jsme přestupovali a vše proběhlo jak mělo až na to teda že jsme už chytali zpoždění 10 minut..hehe což člověka moc neuklidňovalo když jsme ve Světlé nad Sázavou měli na přestup asi 12 minut..ještě jsme si tam ale stihli nakoupit i nějaké to jídlo já jsme si např. koupil rohlíky paní prodavačce jsem řekl 10 rohlíku ona cosi zažblechotala já jsem řekl jj jasně...no a nakonec jsem teda dostal 20 rohlíků sakra!! No po cestě ale nuda rozhodně nebyla! :D...Mara Vrba nám ukazoval jak se jí rajče ve vlaku a co dělat s drobky na kalhotech když jíte řízek s chlebem nejvíc ale bylo povedené když se chtěl jít napít ale to už s náma v kupéčku nechtěl zůstat a vzal si flašku a šel se napít k záchodkům my ho však sledovali a nenechali ho ani pořádně napít! :o) No prostě jsme se tam řezali až tak moc že mě už chytali křeče na břiše a v koutcích u pusy! :o)
Do Světlé nad Sázavou jsme dorazili včas i s rezervou a tak jsem si řekl že byhc zašel na záchod..kluci byli už předemnou a šli směrem z poza rohu no tak jsem se zeptal "je tam někde záchod?!" no Štěpa jen řek "jo tam půjdeš doprava a narazíš na zeď"..no tak nějak sem nechápal šel doprava narazil na zeď a na tu zeď jsem vykonal svoji potřebu :D No a netrvalo dlouho a přijel vláček "motoráček" ano byl to dvouvagonový vláček kerej byl ještě k tomu naplněm dětmi které nejspíš frčeli z tábora! A mě začali strašně rozčilovat ty rohlůky který se mi nevlezli ani do batohu ani nikam..tak sem teda mezi dětma řekl trochu nahlas "kdo chce rohlík?" heh...okamžitá reakce vzala rohlíky za své a děti o ně bojovali jako lvy o kořist fakt mazec nepopsatelný! :D Pak tam jeden kluk měl schovaný pod vestou botdláky ale teda pěknou kupu! A začal to po mě házet já si toho pak všiml a tak jsem to hodil dal na Robíka..:o) no tím pádem kluk už na mě házet přestal a vybral i další oběť Tomcata kterýho to strašně bavilo :D tak mu to hazel zpět! :D No nakonec děcka někde vystoupily a my jeli už v pohodě dál sami to ale holky Evču Aďu1 a Aďu2 začali nabaloval nějací hošani začali i pěkně popíjet..no a docela se o rozjelo...pak najednou byla už zastávka Kácov a my vystupovali ale holky nějak zůstali ve vlaku jsem nechápal a říkál jsme ať rychle vylezou...no nakonec si totiž myslely že tam nechaly spacák ale to jim ho vzali ti borci..no takže holky málem tím vlakem ujely kvůli těm jarinům kteří mi začali říkat "rohlíku" asi nemusím vysvětlovat proč ;)
Tak a já jakožto velitel jsem zase vedl tu naši sebranku..no a jakožto že jsme viděli areál z vlaku po cestě byl náš směr chůze jasný! Vlevo no došli sme k tokové budově a tam se to hemžilo nějakejma organizátorama a tak jsem se zeptal kde je stanový městečko a tak..no že ještě není otevřený no ale nakonec tam vyšel nějakej chlap a do toho městečka nás pustil hehe..takže sme tam byli PRVNÍ!!! teda sorry až po Igorovi (kdo že to Igor je no myslím že to udělám zvláštní odstavec). Ještě ale teda musím takovou malou poznámečku Byzon ten po cestě pořád kritizovat Sázavafest jak to není zorganizovaný atd. atd. no prost jsem to čekal..:o) ale nás ostatní to stejně nějak neodrazovalo.
Igor:
Víte já ho zase tak moc neznáma kde všude byl a co udělal a poznal vědí asi nejlíp Štěpán Mara a Žiži...no třeba mi sem hodí přízpěvek jak to s Igorem opravdu je nebo třeba Werča bude mít také lepší info. Ale nejdůležitější věc vím. Víte on totiž Igor přestal kdysi dávno krmit dinosaury a oni pak prostě vyhynuli a ta díra co si vědci myslí že je od meteoritu tu vykopal taky Igor..:o) no a na fesťáky si vozí takovej skládací stůl on je složenej uplně malinkatej ale jak se složí tak je to jak normální velkej stůl!
Flek ke stanování jsem vybral já strategicky jsem myslel na to ať je to blízko záchodům a ke korýtkům a sprchám. No někteří mi to místo vyčítali ale já bych jej teda neměnil. Navíc jsme měli jednu z nejkratších cest k areálu (díky díře v plotě) takže já jsem byl s místem spokojen chtěli jsme stany nejprve dát do kruhu a udělat tak uprostřed místo na posezení atd. no pak sme ale teda zjistili že bude lepší elypsa no ale pak se na to někteří vykašlali ale pořád sme pěknou elypsu měli! Já jsem to nevydržel a měl nutkání udělat pořádnou vlajku takže jsem začal kreslit a pak zaukoloval zbytek kreslením a zatím si vybral pořádnou větev na zapíchnutí! Heh přelezl jsem jakejsi plot nevím asi do nějaké fabriky a tam urval jakousi větev pak ju přehodil přes plot a zase přelezl zpět. Byl jsem pěkně dodrápanej ale šlo to! Větev jsme trochu opracovali od špičatých větviček a šli k vytvoření základů aby dobře stála..no nějak sme to prostě udělali zabodli potočili (to mělo být vrtání ale pochybuju že to pomohlo bylo to spíš "kolo kolo mlýnský...." bez jediného efektu! :o) Takže po označení našeho teritoria jsme se šli porozhlídnout po městě protože nás Mara s Štěpou našli hospodu s pivem kde "desítka" stála deset kachlí a "dvanáctka" dvanáct kachlí a nemohli jsme to nechat jenom tak když byla v ceníku i "třináctka" ale čísnice nám řekla že se bohužel podává jen o Velikonocích a …a to mi teď vypadlo kdy ještě ale to je jedno ne…
Pak jsme se přebrodili přes Sázavu zase zpět na břeh kde byl areál festu a šli ho projít..no to zase Byzon začal pěkně nadávat když nebyli dostavěný STAGE atd…no ale nás to zanechávalo klidnými protože "nultý den" je nultý den…byli nějaký koncíky na Mattoni music zone (což byl takovej miňi piďi staneček)! No ale nakonec jsem nebyl ani na "Chocolate jesus" na který jsem zajít chtěl (ale takových koncertů na který jsem chtěl bylo hodně o tom však dále).
PRVNÍ DEN (2.8.2007) - čtvrtek
Co jsem viděl:
Roe-Deer
Post It
Vypsaná fiXa
Tata bojs
Další den byl tu a nebyl to jen takovej den bylo strašně teplo a my sme nemohli ani vylézt ven ze stanu jaky sme z toho slunka byli trosky a ještě když vezmu v potas to ze se opravdu celou noc spat neda (není to prece jen postel a tak pohodlne lezeni se hleda opravdu docela tezko!)
Myslim ze sme sli nakoupit do města a ještě se u toho mozna i vykoupat do reky. No reknu vam ale ze brodit se rekou a slapat do vody která vam sice byla jen po kolena ale na dne byli cítit opravdu zvláštní věci..nastesti (nanestesti) přes zkalenou vodu nic neslo videt!! Potom jsme zkouseli piskat přes travu a privolat tak nejaky poradny ptaky! :D Nakonec nas tak uchvatili ostruvky a pisek u reky ze jsme si rekli ze si uděláme takovou spolecnou fotku z ŘECKA! :D
Pak mi ještě k tomu napsal ze uz ma Žiži náramky..ale prej ho tesne předběhl Igor! No tak sme si rekli ze tam pujdeme taky ale nechteli nas tam security pustit tak jsme si nasli jinou cestu kolem přes ker a uz to bylo…vycekali sme si frontu a dostali sme naramky jooo ale ještě sme museli do stanu mel sem totiž v batohu ještě věci piti a tak…(to se dovnitř proste brat nesmi)
No ale po navsteve stanu sme si sli projit poradne celej areal zastavili sme se u ROE-DEER kde jsem zahlidl Byzona s Tomatem tak sme za ne tajne prisedli ze o nas ani nevedeli..! :o) Pak dosla Sarka s Robem a Werca s Vaskem..proste se to tam nejak zacalo slizat..! :o) Potom tam ale nejak nebylo nic zajimavyho tak se sli podivat k rece! Tam byl v tom horku docela naval a lidi se chodili pomerne hodne chladit coz my sme taky chteli! Ale nakonec to ten teren nejak nedovoloval a celej sem do vody jako nechtel..pak jsme si udelali "večerníkovské" čepičky a chvilku si tam lehli a vdechovali ten kouř z marijánky kterej teda sel citet skoro na kazdym rohu a kotlu…:D
Zadne kapely co zrovna hrali nas nelakali tak jsme sli do stanu. Kolem 18 sme ale zase vypadli se podivat na POST-IT ja je chtel docela videt měli dobrej zvuk kytary tak jsem byl zvedavej jak jim to bude slapat!

DRUHÝ DEN (3.8.2007) - pátek
Co jsem viděl:
Iva Frühlingová
UDG
Kosheen
Gaia Mesiah
Support Lesbiens
No tak pokud si dobře vzpomínám tak se nám nechtělo vůbec vstavat ale tak to asi nebylo jenom tento den "ehm" :o) asi sme dělali "bordel" před stanama…no on to nebyl teda bordel ani v uvozovkách že…"ehm" no ale tak já z mazlíkem sme chtěli viděl Ivču tak jsme se vydali chvilku před 15 hodinou na ňu podívat..! :o) No já když jsem ji uviděl přišla mi strašně maličká ale teda nevím když je to modelka jakože je tak malá (třeba se to tak ze spodku jenom zdálo) no Iva se opravdu pěkně kroutila a její zpěv je bezpochyby opravdu hezký a pěkně se to poslouchalo..i když to nebylo o tom paření a kotli tak byl koncert opravdu super oddechovka! Mimochodem jsem dokonce četl kdesi na netu že se na ni nepřišel podávat na její koncert ani její přítel (basák z UDG) tak je to lež protože tenhleten klučina stál přímo před náma ve svý kšiltce a dokonce na sebe i mávali! :o)
Hned po Ivě koncertovali UDG takže je jasný že přítel zmizel do zákulisí a tam se připravovat na koncík! Heh ale co se jim nestalo..! Bubeník nějak nestíhal že prej má nový "starý" auto…no něco se po cestě podělalo a on teda dojel úplně na knop takže bicí mu nazvučil jiný chlapec z kapely! :D No kluci chtěli ještě zvučit a pořád to neměli úplně "all right" ale pořadatel: "kašlete na to hrejte to nějak dozvučíte během hraní…" a tak začli bylo to jízda jako každý koncík…ale pařit se mi na ně zase tak moc nechtělo…pak se k nám dostala i Šárka s Robíkem kerej měl zase ten svůj oblíbený šáteček! :o) Nakonec zahráli "nečekaně" Motýla a odešli s docela velkým aplausem!
Pak přišla pauza už bylo docela teplo a žízeň byla veliká a únava taktéž takže nezbylo nic jiného než šetřit síly na Gaiu! :D No ale ještě před Gaiou Mesiah na nás čekala skupina z Velké Británie jménem Kosheen! Byl tam s náma i Pěnča a byla to paráda jak zvukově tak i světelný efekty byly skvělí sice neznali jsme moc písniček ale všichni jsme se tam docela dobře bavili! No ale museli jsme si závěr nechat ujít no hlavně kvůli mně protože jsem chtěl jít na už zmiňovaný koncert skupiny Gaia Mesiah! A byl to ten nejúžasnější koncert který jsem od Gaie viděl! Famózní zvuk, bezchybnost projevu a k tomu nevyčerpatelná Marka která samozřejmě propařila na pódiu celý koncert!


TŘETÍ DEN (4.8.2007) - sobota
Co jsem viděl:
Imodium
Mága & Žďorp
Dan Bárta
Monkey Business
J.A.R.

ČTVRTÝ DEN (5.8.2007) - neděle
Fotografie ze Sázavafestu odkazy:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terezka Terezka | 24. října 2008 v 19:36 | Reagovat

Tomííík forever!!! :D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama