Coldplay - Viva La Vida Or Death And All His Friends (2008)

14. června 2008 v 21:27 | matýsek |  Aktuality z muziky
Obrázek “http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/06/VivaLaVida.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Mnozí z vám už asi tuto desku na internetu pohledali i když její vydání se teprve blíží.. Mě se podařilo desky zmocnit hned po zveřejnění na musicserveru krátkou procházku albem (asi se jí taky zmocnili jinak než přes vydavatelství hehe). No ale než jsem tuhle recenzi sepsal už deska vyšla přesněji včera! :o)

Seznam skladeb:
01. Coldplay - Life In Technicolor
02. Coldplay - Cemeteries Of London
03. Coldplay - Lost
04. Coldplay - 42
05. Coldplay - Lovers In Japan-Reign Of Love
06. Coldplay - Yes
07. Coldplay - Viva La Vida
08. Coldplay - Violet Hill
09. Coldplay - Strawberry Swing
10. Coldplay - Death And All His Friends
11. Coldplay - Lost [acoustic]
No poslechl jsem si ji asi tak 10-krát...tato verze před vydáním měla sice horší kvalitu což jsem čekal že se na albu určitě zlepší jakože např. úvodní píseň "Life In Technicolor" kde člověk už čeká jak ta píseň dosáhne toho maxima vyvrcholí bicí a...no pomaličku stupňují svoji intenzitu ale výsledek...podle mě to maximum je v čoudu mě by to mělo přejet po zádech ale nic...vyvrcholení se pro mě ztratilo...ale v lehkém zvolání "haóóó óóó ó" Chrise :o) mě to tak trochu chytlo.
No ona je celá deska docela popová, chytlavá, ukolébaná, dosti využívající "chrámového zvuku", ozvěn a hudebních nástrojů jako houslí (nejspíš i celých sborů..) hodně písní má i v sobě silnou atmosféru hlavně teda záleží jaký způsobem posloucháte - repráky pokud nejsou dostatečně nahlas asi vás do děje moc nevtáhnou, sluchátka jsou proto ideální!
Myslím že určitě si tuhle desku sežeňte KDEKOLIV a JAKKOLIV aspoň na poslechnutí! :o) Ještě vám povím o mém favoritovi na desce je to "Yes" track číslo 6! Mám prostě slabost pro něžné smičce čímž housle rozhodně jsou! :o) A to sladké pobrnkávání bassovky a kytary s houslemi vytváří atmosféru kterou dovrší sám Chris Martin "Only yes!" :o)
Ještě malý zvláštní poznatek který mě při poslechu spíš teda jen vyrušil z uvolnění a oddání desce a je to rozdělení písní na dvě časti jedna z nich je právě u "Yes" a v ní bych se bez tohoto "dosongu" opravdu obešel!!
Jinak COLDPLAY nám tu poprvé v ČR vystoupí bohužél to bude až v Praze a co nejhůř bude to v Sazce a chcou za to nehorázný prachy takže mě tam lidičky neuvidíte! Bohužél snad ještě někdy přijedou a já buď budu mnohem bohatší nebo bude jejich cena pod tísícovku! :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama