Co když Vám ukradnou mobil nebo jej ztratíte..?

4. ledna 2011 v 17:00 | matýsek |  Android OS
Pro začátek je tato funkce dostupná pouze pro Samsung Galaxy S a Samsung Wave.

Když Vám ukradnou mobil většinou zahodí SIMkartu nebo z ní ještě něco provolají dokud ji nezablokujete...ale co když máte v telefonu citlivá data a nechcete ,aby je měl možnost zloděj prohledávat?

Data můžete přes internet smazat ba dokonce můžete telefon přes internet najít a dokonce i zablokovat. Teď si povíme jak na to:

Nejprve musíme mít aktivní aplikaci Mobilní stopař (Mobile Tracker):

1) Co způsobuje a jak aktivujeme mobilního stopaře?

Když někdo do vašeho telefonu vloží novou kartu SIM nebo USIM, mobilní stopař automaticky odešle zprávu určeným příjemcům, abyste měli možnost telefon najít a získat jej zpět.


V základním režimu otevřete seznam aplikací a vyberte
Nastavení → Informace o poloze a zabezpečení → Nastavit aplikaci Mobile Tracker.
Zadejte heslo a vyberte
OK.
Zadejte telefonní číslo včetně kódu země (se znaménkem + ).
Zadejte jméno odesílatele.
Zadejte text zprávy, která se odešle příjemcům.
Vyberte 6   Uložit → Přij.

2) Musíme se registrovat na stránkách http://www.samsungdive.com přes tyto stránky budeme moci telefon později "ovládat".

Po registraci a propojení telefonu s touto stránkou máte tedy možnost na dálku smazat uživatelská data, uzamknout přístroj nebo určit jeho polohu

PS: !POZOR! když jsem zadával při správě telefonu na webu vpravo nahoře telefonní číslo, když bylo "české" +420.. při pokusu o určení polohy mi to napsalo že v ČR tato funkce není podporována, takže zkuste tam telefonní číslo nepsat a nebo při pokusu o určení polohy napsat nějaké zahraniční číslo (např. s anglickou předvolbou +44..), ale nevím co to udělá.

PSPS: Ještě jsem pročítal nějaká fóra a dozvěděl se že možná nepůjde telefon na dálku ani zablokovat ani vymazat?! (testovat to teda zatím nechci) A je to všechno způsobeno tím, že je to u nás protizákonné sledování "někoho" jenže když je ten mobil můj?! Těžko říct prostě u nás tato funkce dostupná zatím není. Ale i tak je pořád funkční Mobile Tracker, který vám pošle SMS, když někdo vymění SIMkartu v telefonu a Vy tak získáte telefonní číslo nového uživatele, které tak můžete předat policii.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mona25Norman Mona25Norman | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 18:48 | Reagovat

According to my own monitoring, billions of persons on our planet receive the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a> at various creditors. Hence, there's a good chance to receive a auto loan in any country.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama