DROPBOX - nástroj jak sdílet data mezi více počítači nebo mít zkrátka vždy aktuální data k dispozici

13. dubna 2012 v 14:12 | matýsek |  Ostatní
Tato služba se také hodí na zálohu důležitých dokumentů jako jsou např. soubory k diplomové práci! Výhodou je, že máte k dispozici i zálohy souboru zpětně několik dní jej totiž uchovává dropbox na svých serverech a přes webový prohlížeč se k nim dostanete. Nedílnou součástí je samozřejmě sdílení dat mezi více počítači. Pokud je Vám jasné k čemu to je dobré můžete se hned přihlásit přes tento můj odkaz díky, kterému dostanete ke standartním 2 GB navíc 500 MB!!! (pokud byste se registrovali normálně přes odkaz na jejich stránkách o 500 MB příjdete!!)

Odkaz na registraci (se kterou dostanete 2 GB + 500 MB navíc)

Jak to celé funguje

Sdílení mezi PC probíhá tak, že pokud se soubor nahraje na jednom PC do složky DROPBOXu (ta se vytvoří na pevném disku), tak se automaticky uploaduje do webového cloudu (úložiště na internetu), a pak pokud jste přes ten stejný účet přihlášení i na jiném PC, po dokončení uploadování souboru na internet se Vám automaticky začne stahovat do dalších PC (a ten aktuální soubor pak najdete opět ve složce DROPBOXu na jakémkoliv PC nebo přes webové rozhraní na internetu).

Další funkcí navíc je např. i to, že můžete komukoliv dát odkaz na soubor, který budete mít v podsložce DropBoxu jménem "Public". To znamená, že pokud tento soubor jakkoliv kdykoliv změníte ostatní budou mít vždy přístup k tomu aktuálnímu! (samozřejmě nebudou mít možnost jej změnit).

Další kapacita navíc!!!

Pokud budete chtít zvětšit místo na DropBoxu můžete pomocí tohoto odkazu, kde dostanete 5 x 128 MB za různé úkoly (např sdílet na Facebooku atd.). Odkaz https://www.dropbox.com/free

A úplně nejvíc kapacity dostanou ti, kteří mají telofon od značky HTC s Androidem a nainstalují si aplikaci Dropbox z Google Play (bývalý Android Market) a přihlásí se přes svůj účet. To potom jejich kapacita vzroste o pěkných 25 GB na dobu 2 let!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama