Cesta k protinožcům na Nový Zéland se blíží krok za krokem 01

21. září 2016 v 20:31 | matýsek |  Moje denní zážitky


Pokud by někoho zajímalo, jak se vydat na takovou cestu na druhou stranu světa budu se snažit Vám trochu pomoci..samozřejmě s časem se aktuálnost může měnit, avšak většina zůstává zachovalá!

Pracovně nebo jako turista?!

Pro turistu je všechno mnohem jednodušší! Stačí Ti pouze platný pas (platnost i pro návrat domů), nevést nic co se nesmí (drogy, některé léky...) podrobnosti naleznete na stránkách Ministerstva zahraničí mění se to, tak nebudu je sem vypisovat. A nejlépe asi na stránkách přímo z NZ (what you can bring into NZ). Od příletu po odlet můžete však na turistická víza (razítko do pasu při příletu) zůstat na NZ pouze 3 měsíce (do té doby musíte opustit NZ).

No a co se týče návštěvy NZ jako pracovní síla je tu asi více možností, firma Vás tam vyšle, nějaká firma Vás tam moc chce a zařídí Vám příslušná Víza, nebo jako většina kdo čte tento článek by se tam chtěla dostat na Work and Holiday víza! No nebudu Vám nic nalhávat je těžké je získat každým rokem je o ně větší a větší zájem. Kvóta WHV pro Českou Republiku (neboli obyvatele s českým pasem) je 1200 ks (pro rok 2016). Jejich získání je těžké (říkal jsem to už?) proto Vám doporučím si to natrénovat např. na Německé šabloně, protože je úplně stejná (Němci mohou žádat o víza kdykoliv) návod a jak to letos vypadalo naleznate na tomto odkazu. Když už se dostane k platbě na konci odeslání příhlášky o WHS (cca 208 NZD), tak ještě nemusí být vyhráno, pokud jste byli např. delší dobu v Londýně, mohou po Vás chtít vyšetření kvůli podezření na tuberkulózu (komplletní vyšetření se dělá pouze v Praze a bude Vás to stát asi 8000 Kč)...no a pak už se jen modlit, aby vyšetření byla v pohodě a už se můžete posunout dále.

Letenky!!!

Moje doporučení je na pana Théra zodpověděl všechny možné otázky letenky tam a zpět stály asi 24000 Kč. Takže rovnou Tě pošlu na jeho stránky, kde do poptávky zadej kam, přes co a kdy se chceš vrátit a on ti udělá nějaké nabídky na letenky. Jo a letenky je dobré začít řešit alespoň 2 měsíce před odletem.
Po příletu na NZ se nás na letišti ptal např. kde budeme spát první den, proč jste přiletěli, jestli nepřevážite nějaké ilegální věci..

Bez pojištění ani krok

Pro pracující pracovní a pro nepracující alespoň cestovní! Letíte mimo Evropskou unii, takže Vaše kartička pojištěnce nemá v této oblasti žádnou moc, takže povinně pojistit! Zase dobrá akce u pana Théra, který nabízí velké slevy pojištění!

Jízda autem

Určitě doporučuji půjčit si auto nebo si jej koupit a potom prodat (to spíše pro ty kteří tam budou pracovat). Půjčovny, kde dostanete i slevu přes např. nákup letenek - poptej se (my jsme platili za větší sedan i s pojištěním něco mále přes 1000 NZD, pojištění doporučuji po cestě zpět, když jsme jeli vracet auto vylétl kamínek od projíždějícího kamiónu a udělal nám díru do předního skla - při předávání auta vše proběhlo v pohodě do 10 minut. Btw. na NZ se jezdí po levé straně! A ještě malá poučka vypůjčená z tohoto webu: "Jeli vozidlo v protisměru na stejné straně vozovky jako vy a dělící čára po vaší levé ruce - nepřemýšlejte moc dlouho nad tím, kdo má pravdu a přejeďte doleva :-)"

POZOR: pokud budete chtít řídit na NZ musíte si vyřídit Mezinárodní řidičský průkaz (ten Vám vydají na počkání asi za 50 Kč tam, kde Vám dávali i Váš řidičský průkaz - takže jednoduché jen na to nezapomenout - pozor jeho platnost je pouze 1 rok!)

A příště se podíváme co si vzít sebou a co nepodcenit - třeba ty otravné mušky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarcoL MarcoL | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 10:02 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

2 ShaylaWwcvk ShaylaWwcvk | E-mail | 11. října 2018 v 23:04 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama